Federacja Centrum Szpitalna zaprasza członków zarządów i osoby zajmujące się księgowością organizacji działających na rzecz mieszkańców Warszawy na seminarium podczas, którego odpowiemy na pytanie dla jakiej organizacji księgowość podatkowa jest wystarczająca, kiedy jest rzeczywistym uproszczeniem a kiedy, przeciwnie,  będzie związana z dodatkową pracą.

 

Termin seminarium: 13.12.2018 (czwartek) w godz. 17.00-20.00.

 

Miejsce: siedziba Centrum Szpitalna, ul. Szpitalnej 5/5, w Warszawie.

 

Przełom roku to czas wyboru formy prowadzenia księgowości. Organizacja prowadzi albo tzw. pełną księgowość, na której opiera sprawozdanie finansowe albo wybiera prowadzenie ewidencji podatkowej, nazwanej Uproszczoną Ewidencja Przychodów i Kosztów.
Koniec roku do dobry czas na przyjrzenie się temu czy  sposób prowadzenia księgowości, który wybraliśmy w naszej organizacji, jest odpowiedni.

 

Ramowy zakres seminarium:
- zasady wyboru form księgowości w organizacji pozarządowej

 

- zasady zwolnienia z podatku działalności organizacji pozarządowych,

 

Opierając się na przykładowych operacjach finansowych omówimy różnice z tzw. pełną księgowością oraz wypełnianie:

 

- zestawienia przychodów i kosztów

 

- miesięcznego  zestawienia podatkowego czyli zestawienia przepływów finansowych

 

- rocznej deklaracji CIT-8.

 

Seminarium poprowadzi Krzysztof Śliwiński.

 

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 11.12.2018 r.

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

 

Formularz zgłoszeniowy

 

Decyduje kolejność zgłoszeń. Każda z osób, która wyśle swoje zgłoszenie otrzyma informację drogą mailową czy zakwalifikowane na seminarium czy też nie. W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie, że na seminarium będzie przyjmowana jedna osoba z organizacji. Informację prześlemy, najpóźniej w dniu 12.12.2018.

Osoba do kontaktu: Anna Woldan (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 828 91 28).

 

O Stołecznym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

 

Seminarium realizowane jest przez Federację Centrum Szpitalna w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO). Oferta SCWO jest skierowana do organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i/lub osób w niej mieszkających, oraz osób planujących założenie takiej organizacji.

 

Pełna oferta SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo. Aktualności: fb/warszawa.ngo.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie, że na seminarium będzie przyjmowana jedna osoba z organizacji.

 

 

 

Zapraszamy!