Każda organizacja pozarządowa musi terminowo sporządzić sprawozdanie finansowe, zatwierdzić je i wysłać do Urzędu Skarbowego (czasem także w inne miejsca). Najczęściej sprawozdanie przygotowuje księgowa/y, ale podpisuje i odpowiada za nie cały zarząd organizacji.

 

Federacja Centrum Szpitalna zaprasza członków/członkinie zarządów  organizacji działających na rzecz mieszkańców Warszawy na seminarium podczas którego będzie można nauczyć się jak czytać i rozumieć sprawozdanie własnej organizacji.

Ramowy zakres seminarium:
1. Sprawozdanie finansowe – terminy, co powinno zawierać i jak je czytać?
2. Jakie są wymogi formy elektronicznej sprawozdania i elektronicznego podpisania?
3. Kto odpowiada za przygotowanie sprawozdania, kto podpisuje,?
4. Kto przyjmuje sprawozdanie, gdzie i w jaki sposób je wysłać?

 

Termin i miejsce: seminarium odbędzie się w dniu 18.06.2019 (wtorek) r. w godz. 17.00-20.00 w siedzibie Centrum Szpitalna  przy ul. Szpitalnej 5/5.

Seminarium poprowadzi Krzysztof Śliwiński.

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w seminarium, należy wypełnić formularz rejestracyjny do 16 czerwca br. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Na Państwa zgłoszenia czekamy do  16.06.2019. 

 Do wszystkich osób, które zarejestrują się na wydarzenie wyślemy informacje o wyniku rekrutacji. Najpóźniej nastąpi to 17.06.19 do godziny 10.00.

 

UWAGA: wiadomość może trafić do folderu SPAM.

 

Ważne: w przypadku małej ilości zgłoszeń (poniżej 10) organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania seminarium.

 

Osoba do kontaktu: Anna Nowakowska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 828 91 23).

 

Zapraszamy!

 

Seminarium realizowane jest przez Federację Centrum Szpitalna w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO). Oferta SCWO jest skierowana do organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i/lub osób w niej mieszkających, oraz osób planujących założenie takiej organizacji.

 

Pełna oferta SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo. Aktualności: fb/warszawa.ngo.


Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie, że na seminarium będzie przyjmowana jedna osoba z organizacji.

 

 

Zapraszamy!