Zgłoś się do warszawskiej edycji inkubatora dla organizacji pozarządowych!

Prowadzisz młode stowarzyszenie lub fundację działające na rzecz mieszkańców Warszawy? Coś już robicie, ale czujecie, że działacie "trochę po omacku"? Masz pytania związane z codziennym prowadzeniem organizacji? Chcesz wymienić doświadczenia, rozwinąć i usprawnić działania?

Zapraszamy  Ciebie i Twoją organizację do udziału w Inkubatorze dla organizacji pozarządowych, realizowanym w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO).

 

Inkubator dla organizacji pozarządowych, to kompleksowy sposób wspierania w rozwoju młodych organizacji pozarządowych działających w Warszawie. W czasie realizacji projektu uczestnicy i uczestniczy zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do zarządzania organizacją i planowania jej rozwoju. Projekt jest realizowany w okresie styczeń – grudzień 2017 r. w Warszawie.

 

 

Uczestnicy i uczestniczki inkubatora wezmą udział w cyklu szkoleniowym na który składa się 10 specjalistycznych szkoleń, dedykowanych do działaczy NGO.

Każde szkolenie jest dwudniowe (trwa 16 godzin), zajęcia będą odbywać się w weekendy w w siedzibie Federacji Centrum Szpitalna. 

Tematyka i terminy szkoleń:

Ludzie w ngo – budowanie zespołu i komunikacja – 25-26.02

Prawno – formalne aspekty działania organizacji  – 18-19.03

Planowanie działań organizacji – 1-2.04

Tworzenie i praca metodą projektu – 20-21.05

Zarządzanie finansami – 3-4.06

Promocja w organizacji – wrzesień

Rzecznictwo - wrzesień/październik

Współpraca z administracją publiczną - październik

Wypełnienie wniosku o dotację - listopad

Współpraca z biznesem - grudzień

Wszystkie szkolenia będą prowadzone przez doświadczony zespół trenerów i trenerek oraz specjalistów i specjalistek; z wykorzystaniem metod aktywnych.

 

Dla uczestników/czek projektu przewidziane są także konsultacje specjalistyczne w wybranych przez organizację tematach (np. podział zadań w zarządzie, wypracowanie polityki rachunkowości, strategia promocji projektu itp.).


Poza tym w ramach inkubatora organizowane są regularnie seminaria tematyczne czyli 3 godzinne spotkania ze specjalistami, poświęcone ważnym dla działaczy III sektora kwestiom.

 

Czy Twoja Organizacja może wziąć udział w Inkubatorze?

Tak, jeśli Twoja Organizacja:

  • prowadzi działalność na rzecz mieszkańców Warszawy
  • prowadzi działalność od około roku a w tym czasie przeprowadziła przynajmniej jedno działanie (projekt, inicjatywę) i złożyła (nie koniecznie otrzymała) przynajmniej jeden wniosek o dotację,
  • posiada co najmniej 2-3 osoby zespół zaangażowany w jej działania,

oraz jeśli akceptujesz poniższe warunki uczestnictwa, wypełnij formularz i zgłoś się do nas!

Warunki udziału:

  • deklaracja udziału w całym projekcie (do końca grudnia 2017 r.); udział w min. 8 z 10 szkoleń,
  • podpisanie  umowy o współpracy,
  • na zakończenie projektu wypełnienie ankiety ewaluacyjnej zawierającej komponent dotyczący przyszłości organizacji i wzięcie udziału w działaniach ewaluacyjnych.

Od uczestników i uczestniczek projektu oczekujemy zaangażowania i współpracy.

Grupa będzie się składać z 14-16 organizacji.

 

Jak się zgłosić? Formularz zgłoszeniowy (kliknij tutaj)prosimy przesyłać  do 5.02.2017 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Anetą Krawczyk: tel.22 828 91 28 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jak wybierzemy? Wybór organizacji zostanie przeprowadzony w oparciu o informacje z formularza zgłoszeniowego. W zależności od liczby zgłoszeń kandydaci i kandydatki mogą zostać zaproszeni na krótkie indywidualne spotkania. Chcemy stworzyć grupę o wyrównanym poziomie wiedzy i doświadczeń, tak, aby uczestnicy i uczestniczki efektywnie ze sobą współpracowali.

O wynikach rekrutacji planujemy powiadomić w ciągu ok. 1-1,5 tygodnia od zakończenia naboru.

21 lutego  w godzinach popołudniowych obędzie się  spotkanie otwierające Inkubator.

 

Ile to kosztuje? Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

 

 

 

 

                                   warszawa.ngo.pl